Мариела Нордел с яростен коментар за сексизма срещу Натали от „Ергенът: Любов в рая“

Кулинарният гуру Мариела Нордел отново предизвика бурни реакции в социалните мрежи, този път по темата за сексисткото отношение на обществото спрямо участници в телевизионни риалити формати. Повод за реакцията ѝ са Натали и Красимир – двама от участниците в предаването „Ергенът: Любов в рая“, и по-конкретно начина, по който зрителите и останалите участници реагираха на техните решения и поведение в шоуто, пише woman.bg.
В публикацията си във Фейсбук Нордел подчертава, че българското общество продължава да проявява двоен стандарт. Докато мъжете като Красимир биват съжалявани и почти толерирани за колебанията си и интимните си отношения с две жени едновременно, Натали среща ожесточена критика само защото е проявила инициативност и е излязла с друг мъж, преди да има официално предложение за обвързване.
Според нея обществото продължава да прилага двоен стандарт. „А, сега кажете, че българското общество не са мачисти (приоритизиращо мъжа)!“, заявява тя с безупречната прецизност на скалпел.
„Винаги съм настоявала, че докато една жена не чуе сериозно предложение за обвързване от мъжа, е свободна да излиза и се забавлява с когото си иска, и на никого не дължи обяснения“, пише по-нататък Нордел в публикацията.
„Не прави чест на двамата „кавалери“ на Натали, че я оставиха сама срещу глутницата“, завършва яростно Нордел коментара си.
<iframe src=“https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMNKitchen%2Fposts%2Fpfbid0wFag6kjJMCgryzGtKWX6A6mLgCBP6ZVdisrvSKFLrKDvqQCmRyCSzhejS4Nze1idl&show_text=true&width=500″ width=“500″ height=“498″ style=“border:none;overflow:hidden“ scrolling=“no“ frameborder=“0″ allowfullscreen=“true“ allow=“autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share“></iframe>
С реакцията си Мариела Нордел напомня, че обществената предубеденост и сексизмът не са просто теми за телевизионни дискусии, а явления, които пряко влияят на личния избор и свободата на участниците.
Публикацията ѝ предизвика оживени дебати сред последователите ѝ, като за пореден път поставят въпроса за равноправното отношение и уважението към личните решения на хората, независимо от пола им.
